KOSGEB KREDİSİNİ NASIL ALABİLİRİMEsnaf kredisi nasıl alabilirim İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği

Esnaf kredisi nasıl alabilirim İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği

Esnaf kredisi nasıl alabilirim,  Esnaf kredi nereden nasıl alabilir, esnaf kredisi, esnaf kredisi nasıl alabilirim, esnaf kredisi nasıl alırım, esnaf kredisini nasıl alabilirim, esnaf nasıl kıredi alacak, esnaf nasıl kredi alır, esnaf ve sanatkarlar rehberini nerden alabilirim, esnafım nerden kredı alabılırım, esnafların adresini nereden alablirim, fabrika inşaat kredisi, gkosgeb kişisel kredi, halk bankasıkoskeb detekli, hibe krediyi nasıl albilirim, İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kıredisi Desteği, Insaat destegi, insaat kosgep, istanbul mikro kredi nasıl alabilirim, istanbulda mikro kredi nasıl alabilirim, kobi desteğini nasıl alabillirim, kobi kıredisi, kobi kredilerini nasıl alabilirim, KOBİ KREDİSİ NASIL ALABİLİRİM, kobi kredisini nasıl alabilirim kimler, kobi kredisini nasıl alırım, kobi ne kadar alabiliriz, kobi olarak nasıl kredi alabilirim, kobiden kredi, kobiden nasıl kredi alırım, kobilere destek kredisi nasıl alabiliriz, kobilere kredi, kobilere yapılan krediyi nasıl alabiliriz, kodgepden ne kadar kredi alabilirim, kosgeb kiredisini nerden alabılırım, kosgeb kredisi nasıl alabilirim, KOSGEB BİREYSEL, kosgeb bireysel başvuru, KOSGEB BİREYSEL DESTEK, kosgeb bireysel destek kredisi danışmanlığı, kosgeb bireysel kredi, KOSGEB BİREYSEL KREDİ BAŞVURUSU, kosgeb bireysel krediyi nasil alabilirim,

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda düzenlendiği basın toplantısında, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB), imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik başlattığı destek kredi paketini açıkladı.
50 milyon YTL’lik kaynakla 350 milyon YTL’lik kredi hacminin yaratıldığını belirten Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan şunları söyledi;
KOSGEB’in 2008 yılı bütçesindeki kalemlerden yapılan aktarmalar ve kredi programlarının bakiyeleriyle oluşturulan 50 milyon YTL’lik kaynakla, “imalatçı esnaf ve sanatkarımızla KOBİ’lerimize yine “0″ faizli, İstihdam Endeksli Cansuyu Kredisi Desteği” programı başlatıyoruz. 50 milyon YTL’lik kaynakla ulaşılacak kredi hacmi 350 milyon YTL’dir.
Bu programda, İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile 2008 yılı Ekim ayı itibariyle çalışan sayısı 9′a kadar olan Mikro Ölçekli KOBİ’lere 25.000 YTL kredi kullandırılacaktır.
İmalatçı Kadın Esnaf ve Sanatkarlarımıza 30.000 YTL kredi kullandıracaktır.
KOBİ’lerde ise 2008 yılı Ekim ayı itibariyle 9′un üzerinde çalışanı olanlara, bu sayının üzerindeki çalışan başına 2.000 YTL artı kredi sağlanacaktır.
Çalışan başına artı 2.000 YTL, 25.000 YTL’lik limitin üzerine eklenecektir.
Böylelikle, örneğin 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadar ki çalışanı için 25.000 YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52.000 YTL olmak üzere toplam 77.000 YTL kullanabilecektir.
KOBİ’lere sağlanacak can suyu desteğinin üst limiti ise 100.000 YTL olacaktır.
Bu programda kredi kullanacak olan esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ’lerimiz, krediyi, ilk 3 ayı ödemesiz kalanı aylık eşit taksitler halinde üzere toplam 12 ayda ödeyecektir. Yani kredinin vadesi bir yıldır.
Program kredisinin %20′si Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde, %20′si Diğer Kalkınmada Öncelikli Yörelerde ve %60′ı da Normal Yöre ve Gelişmiş Yörelerde bulunan esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacaktır.
İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kıredisi Desteği
Başvurulara göre, bölgeler arasında limit kaydırmaları yapılabilecektir.
10.000′e yakın İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?nin yararlandırılması planlanan programda, kredi kullanımı 350 milyon YTL’lik kaynakla sınırlı olacak olacaktır.
Bu programdan yararlanmak isteyen İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?lerimizin kredi talepleri, başvuru sırasına göre değerlendirileceği için iletişim bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan KOSGEB Merkez Müdürlükleri ile irtibata geçilmesi ve başvuruların ivedilikle yapılması faydalı olacaktır.
Kredi destek başvuruları, 26 Kasım 2008 Çarşamba günü mesai saati başlangıcı itibariyle, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve Fortisbank şubelerinden birine yapılabilecektir.

İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği
Kaynak : kosgeb.gov.tr

>>> YAZININ DEVAMI BURADA < <<

KOSGEB KREDİSİNİ NASIL ALABİLİRİM