kadınlara teşvik kredisi nasıl alınırHalk Bankası aracılığı ile Esnafa KOSGEB Cansuyu kredisi

Küçük ve orta ölçekli işletmelere sıfır faizle verilecek 30-100 bin YTL arasındaki krediden yararlanmak için başvurular yarın başlıyor. Meslek kuruluşları kredi almak isteyen üyelerin gecikmemeleri konusunda uyardı.

KÜÇÜK ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik 350 milyon YTL’lik destek paketine başvurular yarın başlayacak. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, imalat yapan esnafa çağrıda bulunarak, sıfır faizli kredilerden yararlanmak için zaman geçirmeden başvuruda bulunmalarını istedi.

Can suyu için geç kalmayın

Mutlu, ekonomik açıdan zor günler yaşayan esnaf sanatkarların bu tür finans desteklerine büyük ihtiyaç duyduklarını söyledi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ise, imalatçı esnaf ve sanatkara yönelik olarak verilecek can suyu kredisinden faydalanmak isteyenlere “acele edin” uyarısında bulundu.

İHRACATTAN İSTİHDAMA

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, KOSGEB’in 15 Eylül’de başlattığı sıfır faizli ihracat destek kredisine Türkiye genelinde 4 bin 230, İzmir’den de 382 işletmenin müracaat ettiğini söyledi. Saka yarından itibaren başvuruları alınacak sıfır faizli istihdam endeksli cansuyu kredisi için de 250’den az çalışanı olan, yıllık net satış hasılatı ya da bilançosu 25 milyon YTL’yi aşmayan, KOSGEB veri tabanına kayıtlı, KOBİ Beyannamesi güncel ve onaylanmış işletmelere yararlanmaları çağrısında bulundu.

KOBİ’LER DE NEFES ALACAK

UŞAK Ticaret ve Sanayi Odası’na (UTSO) bağlı olarak çalışan KOSGEB Sinerji Odağı, can suyu kredisini KOBİ’lerin en iyi şekilde kullanabilmesi için çalışmalara başladı. UTSO Başkanı İsmail Karaman, geçmiş dönemlerde KOSGEB kredilerinden Uşaklı imalatçıların en fazla oranda faydalanmasını sağladıklarını, yeni can suyu kredisiyle KOBİ’lerin nefes alacağını ifade etti. Karaman, yaşanan ekonomik kriz ortamında, KOBİ’lerin krizi atlatmasında oda üyelerine destek sağlayabilmek için ellerinden geleni yaptıklarına dikkat çekti.

Yüzde sıfır faizli üç ay ödemesiz kredi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, kredinin erkek imalatçı esnaf ve sanatkara 25 bin YTL, kadın için 30 bin YTL, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere 100 bin YTL olarak, sıfır faizli, üç ayı ödemesiz, 12 ay vadeyle kullandırılacağını belirtti. Kredide bölge limiti bulunduğunu, bu nedenle acele edilmesi gerektiğini söyleyen Geriter, “Başvurulara göre, bölgeler arasında limit kaydırmaları yapılabilecek. Bu destek programından 10 binin üzerinde işletmenin yararlanacağı tahmin ediliyor” dedi. Geriter, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmayan esnaf ve sanatkarların öncelikle en yakın KOSGEB Merkezi’ne başvurarak kayıt yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu

Esnaf kredisi nasıl alabilirim İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği

Esnaf kredisi nasıl alabilirim İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği

Esnaf kredisi nasıl alabilirim,  Esnaf kredi nereden nasıl alabilir, esnaf kredisi, esnaf kredisi nasıl alabilirim, esnaf kredisi nasıl alırım, esnaf kredisini nasıl alabilirim, esnaf nasıl kıredi alacak, esnaf nasıl kredi alır, esnaf ve sanatkarlar rehberini nerden alabilirim, esnafım nerden kredı alabılırım, esnafların adresini nereden alablirim, fabrika inşaat kredisi, gkosgeb kişisel kredi, halk bankasıkoskeb detekli, hibe krediyi nasıl albilirim, İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kıredisi Desteği, Insaat destegi, insaat kosgep, istanbul mikro kredi nasıl alabilirim, istanbulda mikro kredi nasıl alabilirim, kobi desteğini nasıl alabillirim, kobi kıredisi, kobi kredilerini nasıl alabilirim, KOBİ KREDİSİ NASIL ALABİLİRİM, kobi kredisini nasıl alabilirim kimler, kobi kredisini nasıl alırım, kobi ne kadar alabiliriz, kobi olarak nasıl kredi alabilirim, kobiden kredi, kobiden nasıl kredi alırım, kobilere destek kredisi nasıl alabiliriz, kobilere kredi, kobilere yapılan krediyi nasıl alabiliriz, kodgepden ne kadar kredi alabilirim, kosgeb kiredisini nerden alabılırım, kosgeb kredisi nasıl alabilirim, KOSGEB BİREYSEL, kosgeb bireysel başvuru, KOSGEB BİREYSEL DESTEK, kosgeb bireysel destek kredisi danışmanlığı, kosgeb bireysel kredi, KOSGEB BİREYSEL KREDİ BAŞVURUSU, kosgeb bireysel krediyi nasil alabilirim,

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda düzenlendiği basın toplantısında, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB), imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik başlattığı destek kredi paketini açıkladı.
50 milyon YTL’lik kaynakla 350 milyon YTL’lik kredi hacminin yaratıldığını belirten Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan şunları söyledi;
KOSGEB’in 2008 yılı bütçesindeki kalemlerden yapılan aktarmalar ve kredi programlarının bakiyeleriyle oluşturulan 50 milyon YTL’lik kaynakla, “imalatçı esnaf ve sanatkarımızla KOBİ’lerimize yine “0″ faizli, İstihdam Endeksli Cansuyu Kredisi Desteği” programı başlatıyoruz. 50 milyon YTL’lik kaynakla ulaşılacak kredi hacmi 350 milyon YTL’dir.
Bu programda, İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile 2008 yılı Ekim ayı itibariyle çalışan sayısı 9′a kadar olan Mikro Ölçekli KOBİ’lere 25.000 YTL kredi kullandırılacaktır.
İmalatçı Kadın Esnaf ve Sanatkarlarımıza 30.000 YTL kredi kullandıracaktır.
KOBİ’lerde ise 2008 yılı Ekim ayı itibariyle 9′un üzerinde çalışanı olanlara, bu sayının üzerindeki çalışan başına 2.000 YTL artı kredi sağlanacaktır.
Çalışan başına artı 2.000 YTL, 25.000 YTL’lik limitin üzerine eklenecektir.
Böylelikle, örneğin 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadar ki çalışanı için 25.000 YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52.000 YTL olmak üzere toplam 77.000 YTL kullanabilecektir.
KOBİ’lere sağlanacak can suyu desteğinin üst limiti ise 100.000 YTL olacaktır.
Bu programda kredi kullanacak olan esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ’lerimiz, krediyi, ilk 3 ayı ödemesiz kalanı aylık eşit taksitler halinde üzere toplam 12 ayda ödeyecektir. Yani kredinin vadesi bir yıldır.
Program kredisinin %20′si Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde, %20′si Diğer Kalkınmada Öncelikli Yörelerde ve %60′ı da Normal Yöre ve Gelişmiş Yörelerde bulunan esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacaktır.
İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kıredisi Desteği
Başvurulara göre, bölgeler arasında limit kaydırmaları yapılabilecektir.
10.000′e yakın İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?nin yararlandırılması planlanan programda, kredi kullanımı 350 milyon YTL’lik kaynakla sınırlı olacak olacaktır.
Bu programdan yararlanmak isteyen İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?lerimizin kredi talepleri, başvuru sırasına göre değerlendirileceği için iletişim bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan KOSGEB Merkez Müdürlükleri ile irtibata geçilmesi ve başvuruların ivedilikle yapılması faydalı olacaktır.
Kredi destek başvuruları, 26 Kasım 2008 Çarşamba günü mesai saati başlangıcı itibariyle, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve Fortisbank şubelerinden birine yapılabilecektir.

İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği
Kaynak : kosgeb.gov.tr

>>> YAZININ DEVAMI BURADA < <<

kadınlara teşvik kredisi nasıl alınır